• Aktualności dla rodziców

Drodzy rodzice wszystkie informację znajdują sie w linku poniżej

lub po wejściu w zakładkę: GRUPY, GRUPA I ŻABKI (PROJEKT)

Informacja dla rodziców

Wszystkie informacje dotyczące rozpoczęcia roku przedszkolnego zamieszczone są w zakładce: Aktualności

Wyprawka dla dzieci przyjetych do przedszkola w ramach projektu:

GRUPA I - ŻABKI

1. Wygodne obuwie na przebranie.
      2. Zapasowe ubranie na zmianę (koszulka z krótkim rękawem, koszulka z długim rękawem, spodnie lub getry, skarpetki, bielizna) – najlepiej w podpisanym worku (np. na buty) lub w torbie, którą można powiesić w szatni.
      3. Komplet pościeli do spania (poduszka, kołderka, kocyk).
      4. Piżama.
      5. Szczoteczka do zębów, pasta oraz kubek.
      6. Dziewczynki  – grzebyk lub szczotka do włosów oraz zapasowe gumki i spinki.
      7. Kredki ołówkowe i blok rysunkowy A-4

• Prosimy, aby wszystkie rzeczy dzieci były podpisane.
      • Pamiętajmy, by zawsze ubierać dzieci do przedszkola w wygodny strój oraz obuwie, odpowiednio do pogody (w razie upału pamiętajmy o nakryciu głowy).

Dyrektor Przedszkola Samorządowego Nr 1 w Chrzanowie uprzejmie informuje, że w miesiącu styczniu ruszył projekt „Zwiększanie szans edukacyjnych przedszkolaków w gminie Chrzanów”

Celem głównym projektu jest zwiększenie możliwości dostępu do edukacji dzieciom w wieku przedszkolnym z gminy Chrzanów, poprzez utworzenie i funkcjonowanie dodatkowych 15 miejsc w Przedszkolu Samorządowym Nr 1 w Chrzanowie

W ramach projektu utworzony zostanie oddział przedszkolny dla 15 dzieci w przedziale wiekowym 3-4 lata, zamieszkujących na terenie gminy Chrzanów.

Rozszerzona zostanie oferta edukacyjna o dodatkowe zajęcia wyrównujące szanse edukacyjne dla dzieci w zakresie stwierdzonych deficytów tj.

• zajęcia gimnastyczno - korekcyjne dla dzieci z problemami motorycznymi, stymulujące rozwój psychoruchowy dzieci,
      • zajęcia logopedyczne dla dzieci z problemami mowy, stymulujące i kształtujące rozwój mowy i języka

Wsparciem w projekcie zostaną objęci nauczyciele wychowania przedszkolnego poprzez umożliwienie udziału w szkoleniach podnoszących kompetencję i umiejętności do pracy z dziećmi ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi oraz w zakresie pomocy psychologiczno-pedagogicznej w przedszkolach.

Godziny pracy przedszkola dostosowane będą do potrzeb rodziców pracujących poprzez wydłużenie czasu pracy placówki do godziny 1700 celem umożliwienia godzenia życia zawodowego z życiem prywatnym

Wartość projektu: 437 180,21 zł

dofinansowanie: 371 300,19 zł

wkład własny:       65 880,02 zł

Czas realizacji:

od 01.01.2020 r. do 31.07.2021 r. w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020, 10 Oś Priorytetowa Wiedza i kompetencje, Działanie 10.1 Rozwój Kształcenia Ogólnego, Podziałanie 10.1.2 Wychowanie Przedszkolne – SPR z Europejskiego Funduszu Społecznego

Projekt zakłada działania:

• Utworzenie dla dzieci 15 nowych miejsc, doposażenie, a następnie zapewnienie bieżącego ich funkcjonowania.
      • Poprawę dostępu do wczesnej edukacji dla dzieci w wieku przedszkolnym poprzez zatrudnienie i dokształcenie wyspecjalizowanego personelu. Zapewnienie dzieciom fachowej opieki wychowawczej oraz zakup pomocy niezbędnych do realizacji dodatkowych zajęć wyrównujących szanse edukacyjne w zakresie stwierdzonych deficytów, do czasu osiągnięcia poziomu rozwoju i umiejętności niezbędnych do rozpoczęcia edukacji szkolnej.
      • Dodatkowo w ramach projektu utworzone zostaną miejsca pracy dla 2 nauczycieli wychowania przedszkolnego, woźnej oraz pomocy kuchennej w wymiarze 0,25 etatu.

Nabór do projektu, do oddziału przedszkolnego odbędzie się w miesiącu marcu 2020 r.

Osoby zainteresowane udziałem w projekcie proszone są o kontakt osobisty lub telefoniczny 32 – 623 37 80 w Biurze Projektu jak również z Dyrektorem Przedszkola Samorządowego Nr 1 w celu uzyskania dodatkowych informacji.

Ogłoszenie o naborze

Ogloszenie_o_II_naborze_uzupelniajacym.docx

Lista_dzieci_zakwalifikowanych_16_06_2020.pdf

Lista dzieci zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do projektu w postępowaniu rekrutacyjnym na rok szkolny 2020/2021

Lista_dzieci_zakwalifikowanych.pdf

Lista_dzieci_niezakwalifikowanych.pdf

Najniższa liczba punktów uprawniająca do przyjęcia kandydata do Przedszkola Samorządowego Nr 1 w Chrzanowie wynosi: 4 punktów

Informujemy, że dziecko zakwalifikowane nie oznacza, że zostało przyjete do przedszkola.

Zgodnie z Zarządzeniem Burmistrza Miasta Chrzanowa z dnia 31.01.2020 r. w sprawie określenia terminów postępowania rekrutacyjnego na rok szkolny 2020/2021 informujemy, że Potwierdzenia woli zapisu należy składać do jednego z wybranych Przedszkoli w terminie od 15.04.2020 r. do 20.04.2020 r.

Druk "Potwierdzenie woli zapisu” jest do pobrania na stronie internetowej: https://bip.malopolska.pl/psn1wchrzanowie,m,332359,rekrutacja.html

Brak złożenia „Potwierdzenia woli zapisu” jest równoznaczny z rezygnacją z miejsca w przedszkolu.

Proszę o przesyłanie podpisanych „Potwierdzeń woli zapisu” skanem lub odręcznie napisanych przez Państwa na adres e-mail biura projektu: biuro_projektps1@onet.pl

Lista dzieci przyjętych do Przedszkola Samorządowego Nr 1 w Chrzanowie na rok szkolny 2020/2021 w ramach projektu "Zwiększanie szans edukacyjnych przedszkolaków w gminie Chrzanów"

Lista_dzieci_przyjetych_do_Projektu_.pdf

Lista_dzieci_przyjetych_do_Projektu_01_06_2020.pdf