• O przedszkolu

• Przedszkole Samorządowe nr 1 w Chrzanowie mieści się przy ulicy Śląskiej 74 b, nieco poza miastem, ale w dogodnym ciągu komunikacyjnym w kierunku Jaworzna. Zlokalizowane jest w wolnostojącym, parterowym budynku z dużym ogrodem na którym znajduje się plac zabaw dla dzieci, a także parking umożliwiający bezpieczny dowóz dzieci do placówki. Przedszkole jest nieduże, ale warunki lokalowe oraz fundusze pozyskane ze środków unijnych, pozwoliły na otwarcie dodtkowego oddziału, który zaczął funkcjonować we wrześniu 2020r. Obecnie w przedszkolu mieszczą się trzy oddziały dla 65 dzieci w wieku od 3 do 6 lat. Przedszkole czynne jest od poniedziałku do piątku w godzinach 6:00 - 17:00Niewielka liczba dzieci w placówce umożliwia bliski i indywidualny kontakt z każdym przedszkolakiem, a także ścisłą współpracę z ich rodzicami i opiekunami.

W naszym przedszkolu zachodzi wiele zmian. Pięknieje ogród przedszkolny oraz otoczenie budynku w którym pojawiły się nowe ozdobne krzewy oraz sprzęt do zabawy dla dzieci. Wymienione zostały też stare chodniki prowadzące do przedszkola oraz ogrodzenie.

Sale dla dzieci są przytulne i bezpiecznie urządzone, wyposażone w zabawki, pomoce dydaktyczne, sprzęt do zabaw i gier. Szczególnie dbamy o bezpieczeństwo przedszkolaków, otaczając ich indywidualną opieką, wychowaniem i kształceniem. Naszym celem jest wspomaganie i ukierunkowywanie rozwoju dziecka zgodnie z jego wrodzonym potencjałem i możliwościami rozwojowymi w relacjach ze środowiskiem społeczno-kulturowym i przyrodniczym.

Nowa sala zabaw, łazienka i szatnia utworzone w ramach realizacji projektu "Zwiększanie szans edukacyjnych przedszkolaków w gminie Chrzanów". Sala została bogato wyposażona nie tylko w pomoce dydaktyczne i zabawki, ale także w nowoczesny sprzęt audiowizualny. Dzięki otrzymanemu wsparciu z Unii Europejskiej nasze przedszkolaki mogą aktywnie uczestniczyć w zajęciach z wykorzystaniem tablicy interaktywnej. Łazienka została dostosowana do osób z niepełnosprawnościami. Wyposażona została w umywalki przeznaczone dla dzieci oraz miski ustępowe, w tym jedną z poręczami. W pomieszczeniu możliwe jest swobodne poruszanie dziecka z niepełnosprawnością np. na wózku.

Wysoko wykwalifikowana i doświadczona kadra pedagogiczna przedszkola diagnozuje rozwój dziecka i otacza pomocą w przypadku zaobserwowanych trudności. Dzieci uczą się i zdobywają nowe doświadczenia niezbędne w dalszym życiu i szkole poprzez zabawę. Oprócz codziennych zajęć z zakresu mowy, matematyki, plastyki, zajęć ruchowych i ogólnorozwojowych, przygotowujemy do nauki czytania i pisania, organizujemy różne imprezy okolicznościowe, występy teatralne, wycieczki, spotkania z przedstawicielami różnych zawodów.

W szatni dla dzieci zostały wymienione szafki na ubrania, kaloryfery oraz zostały zamontowane drzwi do jadalni.

Umywalki w łazience dla młodszych dzieci zostały wymienione na mniejsze, dzięki czemu zrobiło się więcej miejsca.

Gabinet logopedyczny został utworzony dzięki funduszom unijnym w ramach realizowanego projektu  "Zwiększanie szans edukacyjnych przedszkolaków w gminie Chrzanów"

Bierzemy udział w konkursach i imprezach na terenie naszego miasta. Współpracujemy ze środowiskiem lokalnym, m.in. Szkołą Podstawową nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Chrzanowie, Szkołą muzyczną, Biblioteką publiczną – Filia Kąty, Poradnią Psychologiczno – Pedagogiczną w Chrzanowie.
          Dzieci korzystają z dodatkowych zajęć z języka angielskiego i religii, są pod opieką logopedy, a także mogą korzystać z zajęć z gimnastyki korekcyjnej.